PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783512}

Kłamstwa

Liar
6,7 1 970
ocen
6,7 10 1 1970
Kłamstwa
powrót do forum serialu Kłamstwa

Trochę staje się to nudne i przewidywalne: kłamią tylko biali, hetero. Prawdomówni:czarny, lesbijka, Hinduska, feministka. Marzę o tym by kino się buntowało, było ostre, rzucało wyzwania, szło w poprzek oczekiwaniom. Tymczasem glutowaty budyń poprawności, autocenzury staje nadmiarem słodyczy w gardle. Żadnego żądnego niewinnych dziatek duchownego innej religii niż wiadomo jakiej, np.pokazania przemocy domowej w związku les lub homo, czarnego podstawiającego nogę staruszce. Oczywiście przesadzam ale mam nadzieję, że rozumiecie.
Moim zdaniem w serialu zbyt szybko prawda wyszła na jaw.

użytkownik usunięty
trezor232

prawda, trudno znaleźć produkcję w której wśród mniejszości są wyraźnie zarysowane złe charaktery

ocenił(a) serial na 6

Może ja jestem jakiś dziwny, ale w czasie oglądania tego serialu nie zwracałem uwagi na kolor skóry bohaterów i ich orientację seksualną.

Poniekąd rozumiem co masz na myśli, bo ja np. nie jestem w stanie oglądać amerykańskich filmów, w których Afroamerykanie sa zawsze pokrzywdzeni.

trezor232

to prawda dlatego tez moje wyprostowanie tej historii (np. w 2 sezonie) nie przejdzie: np. obsesja glownej bohaterki ciagle narastala i juz wszystko co zobaczylismy w drugiej polowie serialu to jej bujna wyobraznia, ja proponuje takie rozwiazanie. podsumowujac lekarz pracujac ratowal zycie pacjentow a ta chora gosciowa je odbierala, mysle ze to ciekawe rozwiniecie odwracajace to co nam zaserwowano :P 2 pierwsze odcinki wciagnely, potem bylo juz duzo gorzej ostatecznie nie moge ocenic tego serialu S1 zbytnio pozytywnie.

ocenił(a) serial na 7
trezor232

Hinduska oczywiście musiała mieć dziecko z (?) białą kobietą służącą w wojsku. Nie mógł to być biały żołnierz :(

Izukar

Nie mogl.na swiecie malzenstwa jednoplciowe sa norma,dlaczego falszowac rzeczywistisc...dlatego ze sie przyzwyczailes do obecnosci tylko zwiazkow hetero?!rzeczywistosc ma wiele wymiarow.na tym etapie w polsce jest bardzo potrzebna polityczna poprawnosc i w krajach takich jak polska,gdzie ludzie nie szamuja siebie nawzajem.proste?!

ocenił(a) serial na 7
diepole

Dobry żart. Co do szacunku, pełna zgoda. Mamy dzicz.

Izukar

dobry żart, że zyjesz w pozornie heteronormatywnej rzeczywistosci?! Rusz sie z tego polskiego grajdola i pomieszkaj w innym miejscu na swiecie, bo na razie to sie do tej dziczy zaliczasz, skoro ci bohaterka, jak ja nazywasz Hinduska, przeszkadza.

ocenił(a) serial na 7
diepole

Co ty wiesz o drugim człowieku. Kim jest, gdzie bywał i mieszkał. Wyobraź sobie, że miałem znajomych Hindusów. I ty cymbale piszesz o szacunku, politycznej poprawności...

Izukar

taak: ,,mialem znajomych Hindusów"...
i dlatego wytykasz ludziom kolor skory, narodowosc:
,,Hinduska oczywiście musiała mieć dziecko z (?) białą kobietą służącą w wojsku. Nie mógł to być biały żołnierz".
Cymbale... jak kazdy rasista, ksenofob, potrafisz tylko wyzywac. koniec. kropka.

ocenił(a) serial na 7
diepole

Jaskrawy przykład na to, że apologeci politycznej poprawności mają nierówno pod sufitem. Zabrakło ci jeszcze faszysty, idioto.

Izukar

Nie warto dyskutować z głową wypraną lewicową ideologią.

Izukar

Nawet tu nie można uciec przed lewacką propagandą.

Izukar

@Izukar Zgadzam się z Tobą. Nie chodzi o to, że mamy utrzymywać fałszywą wizję społeczeństwa hetero, jak zarzuca Ci Twój interlokutor @diepole, ale by zachować podobne proporcje jakie występują w realu. Bo mimo wszystko zbór ludzi hetero jest i będzie najobfitszą grupą a producenci, którzy wcześniej nie dopuszczali pokazywania mniejszościowych związków otwarcie, teraz "pręt wyginają w drugą stronę" i wkładają tyle tego do jednostkowego swojego dzieła, że aż się niedobrze robi od tych dysproporcji.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Ale cóż, wszystko zgodnie z prawami fizyki - odbicie musi być. Trzeba nam tylko spokojnie poczekać aż energetycznie temat się zrównoważy i wtedy propocje pokazywane w filmach będą odzwierciedlały rzeczywistość.                                                                                                                                                       Ale przez te obecne "nadmiary" doskonale rozumiem i podzielam Twoją tęsknotę.                          Pozdrawiam                                                                                                                                                          

ocenił(a) serial na 7
Rajwant

O tototo :) pozdrawiam również

Izukar

Dzięki:)

Rajwant

W rzeczy samej. Niestety filmowcy nie są niezależni. Kto im zapłaci (sfinansuje) tego ideologię promują.

voleon

No tak... w świecie, któremu - póki co - przewodniczy materia, pieniądz robi robotę. :(

ocenił(a) serial na 7
trezor232

Mało filmów oglądasz, jeśli wszędzie widzisz poprawność. Zobacz choćby film podobny: Angela Black, nawet z tą samą aktorką, gdzie czarnoskóry jest negative...

trezor232

Kiedyś nie było żadnej «poprawnosci politycznej»; po prostu kiedyś nazywało się to «dobre wychowanie».

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones