PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538217}

Sanctum 3D

Sanctum
6,3 23 399
ocen
6,3 10 1 23399
4,4 5
ocen krytyków
Sanctum 3D
powrót do forum filmu Sanctum 3D

... ale od prawdy odbiegający, ponieważ tak naprawdę całą piętnastkę udało się uratować.
Film ogląda się dobrze, z dreszczykiem przebiegającym po plecach. Scena, gdy włosy jednej z bohaterek wkręcają się w linę, po której ma zjechać... Brrrrr... Przez chwilę zastanawiałam się, czy nie ściąć swoich długich włosów. :)))
W każdym razie szkoda, że w scenariuszu przeżył akurat ten bohater. W sumie najsłabsza rola film. No i po drodze wykosili wszystkie kobiety. Nawet te bardziej doświadczone niż ten, który przeżył. Nieładnie.
Ja przeprowadziłabym akcję mniej pompatycznie, bliżej prawdziwej historii. Czy to byłoby takie złe, że cała grupa wyszłaby z tej nieprzyjemniej przygody żywa? Szkoda, że scenarzyści potraktowali film dość sztampowo, no i to pouczanie w amerykańskim stylu. Naprawianie relacji rodzinnych zwykle nie przebiega tak prosto. A tu proszę. Wystarczy jeden wspólny wypad, a wszyscy się tak kochają.

ocenił(a) film na 5

Sanctum nie wyróżnia się niczym na tle innych filmów tego typu. Właściwie poza motywem uwięzienia w zalewanej deszczem jaskini w nie ma tu żadnych prawdziwych wydarzeń. Film jest ciekawy od strony wizualnej i to właściwie tyle. Lepiej mi się oglądało program na National Geographic opowiadający o tych samych wydarzeniach. Tak jak napisałaś gdyby trzymali się bliżej faktów, film byłby o wiele lepszy. Jak dla mnie 5/10

ocenił(a) film na 8
zonk_2

a gdzie można poczytać lub obejrzeć jakiś dokument opisujący prawdziwe zdarzenie? chciałabym sobie porównać z filmem no i jest to bardzo interesujące ^^

agviki

Tu jest o pierwowzorze bohatera:
http://cavediving.net.au/index.php/divers/162-andrew-wight-1959-2012

Oczywiście podobieństwo filmu do rzeczywistości jest znikome, chociaż bohater filmu uczestniczył z Cameronem w kręceniu filmu.
Wszyscy przeżyli, ale to chyba dobrze :)
Przykre jest tylko to, że ryzykował życiem w jaskiniach, a zginął w katastrofie śmigłowca.

agviki

Przy okazji relacja krótka z tej katastrofy:
https://www.youtube.com/watch?v=GW3fhXnoLVE

ocenił(a) film na 6

Na poczku filmu polacy przetłumaczyli sobie, że film jest oparty na faktach, ale jak dla mnie oznaczła ta informacja iż film został zainspirowany prawdziwą historią i tu jest podstwaowa zbiezność, że w filmie przeżył jeden a nie wszyscy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones